Ogłoszenia duszpasterskie - Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

Niedziela, 17 kwietnia 2022 19:57

1. Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego, Msza św. o godz. 7.00, 10.00, i po południu Nieszpory o godz. 15.30 i Msza św. o godz. 16.00. Przez cały tydzień trwa oktawa wielkanocna, dlatego w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Następna niedziela to druga Wielkanocna czyli Miłosierdzia Bożego
  2. Poniedziałek Wielkanocny, Msze św. o godz. 7.00, 10.00, 16.00. Składka w tym dniu przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie
  3. W sobotę 23 kwietnia o godz. 9.00 Msza św. na Uroczyste rozpoczęcie sezonu Flisackiego z udziałem Ks. Bp Roberta Chrząszcza, która odbędzie się na przystani początkowej spływu w Sromowcach Wyżnych – Kąty. Modlimy się o bł. Boże, opiekę MB dla Flisaków i ich rodzin oraz za zmarłych Flisaków o życie wieczne (w razie niepogody msza św. będzie w kościele parafialnym p.w. św. Stanisława BM w Sromowcach Wyżnych)
  4. W niedziele 24 kwietnia po każdej mszy św. składka do puszek, przeznaczona na pogorzelców z Łapsz Niżnych
  5. Bóg zapłać Lektorom, Ministrantom, Strażakom OSP za czuwanie przy Grobie Pańskim. Panu Kościelnemu za przygotowanie Ciemnicy i Grobu Pańskiego oraz za przygotowanie liturgii wraz z Lektorami. Panu Organiście, kantorowi Konradowi Bańkosz oraz scholii za piękne prowadzenie śpiewu. Radzie Parafialnej za poprowadzenie Drogi krzyżowej w Wielki Piątek. Panu Franciszkowi Pierwoła za nowy odlany Paschał z wosku. Bóg zapłać za wszelkie ofiary, którymi wspieracie różne dzieła jak również za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.
    Składam serdeczne podziękowanie za indywidualną ofiarę na podłogowe ogrzewanie kościoła, rodzinie z ul. Polnej za 300zł. rodzinie z ul. Nad Zalew 1000zł.
  6. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła oraz ofiarę na kwiaty mieszkańcom z ul. Kosibowicza

Na radosne Święta Zmartwychwstania Pańskiego – zwycięstwa Chrystusa Pana nad śmiercią, piekłem i szatanem - składam serdeczne życzenia całej naszej wspólnocie parafialnej oraz gościom. Niech Chrystus Pan otworzy nam oczy i serca, napełniając je światłem Zmartwychwstania, pokojem, radością mocą ducha i wszelkim dobrem, abyśmy umieli Go rozpoznawać i o Nim świadczyć w naszym codziennym życiu.