Ogłoszenia duszpasterskie: Święto Świętej Rodziny, Jezusa, Maryi i Józefa

Niedziela, 26 grudnia 2021 09:27

1. Pamiętajmy, obwiązują nas maseczki, podczas nabożeństw w kościele
  2. W kalendarzu Liturgicznym:
    - Poniedziałek: święto św. Jana apostoła i ewangelisty
    - Wtorek: święto Świętych Młodzianków, męczenników
    - Piątek: wspomnienie św. Sylwestra I, papieża, o godz. 17.30 nabożeństwo na zakończenie roku i Msza św. o godz. 18.00 Dziękczynno – błagalna, podziękowanie Bogu za mijający rok 2021Ponieważ ostatni dzień roku 2021, siódmy dzień Oktawy Bożego Narodzenia Pańskiego przypada 31 grudnia, to jest w piątek, będzie tradycyjnie obchodzony w sposób radosny, przy wspólnym posiłku i zabawie, dlatego została udzielona na ten dzień dyspensa od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i pokutnego charakteru tego dnia.
    - Sobota: Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – Nowy Rok, Msze św. o godz. 8.00, 10.30, 16.00
  3. Składam serdeczne podziękowanie za indywidualną ofiarę na podłogowe ogrzewanie kościoła, pewnej osobie z ul. Kosibowicza za 400zł
  4. Następna niedziela to I miesiąca, po Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu a po mszy św. o godz. 8.00 zmianka różańcowa. Składka inwestycyjno – gospodarcza
  5. W niedziele 9 stycznia po mszy św. wieczornej spotkanie opłatkowe w Domu Regionalnym dla Róż różańcowych i Straży Honorowej NSPJ
  6. Bóg zapłać za całoroczną opiekę nad parafialnymi choinkami dla ogrodnika parafialnego oraz za ofiarowanie jednej z choinek pewnej rodzinie. Dziękuję pewnym Paniom za zrobienie ozdób choinkowych. Jak również podziękowanie dla Pana Kościelnego i młodzieży za ubieranie choinek i zrobienie szopki.
  7. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła oraz ofiarę na kwiaty mieszkańcom z ul. Św. Kingi

Wizyta Duszpasterska – Kolęda
  • Poniedziałek 27.12.