Ogłoszenia duszpasterskie: XXXI Niedziela Zwykła

Niedziela, 31 października 2021 14:25

1. Pamiętajmy, obwiązują nas maseczki, podczas nabożeństw w kościele oraz na cmentarzu
  2. W kalendarzu liturgicznym:
    - Poniedziałek: Uroczystość Wszystkich Świętych, Msze św. w naszym kościele o godz. 8.00, 10.30, 14.00 po Mszy św. Nieszpory i procesja na cmentarz
    - Wtorek: Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 18.00. Po Mszy św. o godz. 9.00 procesja na cmentarz
    - Czwartek: wspomnienie św. Karola Boromeusza
  3. Opusty za zmarłych, wierni którzy nawiedzą kościół lub kaplice w dzień Wszystkich świętych i Dzień Zaduszny mogą dostąpić odpustu zupełnego, który może być ofiarowany tylko za duszę w czyśćcu cierpiące. Można uzyskać ten odpust tylko jeden raz w ciągu dnia. W czasie nawiedzenia świątyni należy odmówić Ojcze nasz, i Wierzę oraz trzeba być w łasce uświęcającej przyjąć Komunię św. i pomodlić się według intencji Ojca Świętego. Natomiast wierni, którzy pobożnie nawiedzą cmentarz i przynajmniej w myśli pomodlą się za zmarłych, zyskują odpust, który może być ofiarowany jedynie za dusze w czyśćcu cierpiące: odpust ten w dniach od 1 do 8 listopada jest zupełny, w inne dni roku – cząstkowy.
  4. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź od godz. 17.00 w czwartek szkoła podstawowa, w piątek od godz. 17.00 szkoła średnia i dorośli. W czwartek od godz. 17.00 Godzina święta i adoracja z modlitwą o nowe powołania kapłańskie (prowadzi kolejna Róża). Nabożeństwo do NSPJ w piątek o godz. 6.30 i Msza św. o godz. 7.00 i  18.00. Adoracja od godz. 17.00 prowadzi Straż Honorowa NSPJ. A w sobotę nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi Panny od godz. 6.30 i Msza św. 7.00 i 18.00. W I piątek o godz. 8.00 odwiedzimy chorych z Komunią św.
  5. W sobotę 6 listopada Pielgrzymka do Centrum Jana Pawła II w Krakowie, zbiórka o godz. 7.45 na przystanku. Masz św. w Sanktuarium o godz. 11.00 a później o godz. 13.30 Różaniec
  6. W I niedzielę miesiąca po Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o (8.00 zmianka różańcowa), składka inwestycyjno – gospodarcza na potrzeby naszego kościoła. Jak również w tym dniu będzie przeprowadzona, zbiórka do puszek przez wolontariuszy ze szkoły podstawowej na rzecz Fundacji im. Adama Worwy. Fundacja ta, niesie pomoc ludziom cierpiącym, którzy zmagają się z przewlekłą, ciężką lub nieuleczalną chorobą. Pieniądze ze zbiórki przeznaczone są na opłatę rehabilitanta oraz na zakup sprzętu medycznego.
  7. Składam serdeczne podziękowanie Spółce Gruntowej za wywóz ziemi z parkingu
  8. Bóg zapłać Panu Józefowi Pierwoła za wymianę reflektora w prezbiterium
  9. Od czwartku przyjmujemy na Mszę św. na Rok 2022. Rezerwujemy po 2 Msze św.
  10. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła oraz ofiarę na kwiaty mieszkańcom z ul. Trzech Koron.