Ogłoszenia duszpasterskie: IV Niedziela Wielkanocna

Niedziela, 25 kwietnia 2021 08:46

1. Pamiętajmy, obwiązują nas maseczki i zachowanie bezpiecznej odległości, podczas nabożeństw w kościele, 1 osoba na 20 metrów.
  2. Dziś Światowy Dzień Modlitw o Powołania i rozpoczęcie kwartalnych dni modlitw o powołania do służby w Kościele oraz święto św. Marka, ewangelisty.
  3. W czwartek rozpoczęcie nowenny przed uroczystością św. Stanisława, biskupa i męczennika. W tym dniu przypada wspomnienie św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy
  4. W piątek po wieczornej mszy św. nabożeństwo majowe ku czci NMP z procesją na rozpoczęcie. W czasie nabożeństw majowych modlimy się szczególnie za Ojca Świętego, za Kościół w Polsce, o pokój na świecie, za rodziny, o powołania kapłańskie, o dobre urodzaje. W naszym kościele nabożeństwa majowe będą odprawiane w tygodniu jak i w niedzielę po mszy św. wieczornej.
  5. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi Panny od godz. 6.30 i Msza św. o 7.00 i 18.00
  6. Następna niedziela to I miesiąca po Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy św. o godz. 7.00 zmianka różańcowa. Składka inwestycyjna, przeznaczona na drenaż wokół kościoła i potrzeby gospodarcze w naszej parafii.
  7. W środę po mszy św. wieczornej spotkane z dziećmi przygotowującymi się do I Komunii i Spowiedzi św. W piątek sprzątanie kościoła przez rodziców dzieci komunijnych. W sobotę o godz. 9.00 spowiedź dla dzieci przed I Komunią św. oraz rodziców. W niedziele 2 maja, o godz. 11.00 Msza św. W intencji dzieci I Komunijnych, rodziców i chrzestnych. Dlatego suma wyjątkowo, będzie przesunięta na godz. 9.30
  8. Składam serdeczne podziękowanie za posprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty mieszkańcom z ul. Kosibowicza.