Galeria

Odpust ku czci św. Stanisława w Sromowcach Wyżnych

W niedzielę 11.05.2014r. w naszej Parafii w Sromowcach Wyżnych obchodziliśmy uroczyście tytuł naszej Parafii p.w. św. Stanisława BM. Sumie odpustowej przewodniczył i wygłosił kazanie ks. prałat Józef Prorok - w tym roku Jubilat /50- lecie kapłaństwa/ - obecnie emerytowany ksiądz w kościele przez niego zbudowanym w parafii p.w. MB Nieustającej Pomocy w Krakowie - Nowej Hucie. Tę Uroczystość przepięknie uświetniliście swoim zaangażowaniem i liczną obecnością oraz góralskim strojem - za to serdeczny Bóg zapłać ! Św. Stanisław nam tego nie zapomni!

Uroczyste rozpoczęcie sezonu flisackiego

10.05.2014 r. odbyło się tradycyjne uroczyste rozpoczęcie Sezonu Flisackiego na przystani w Kątach - Sromowce Wyżne - uroczystej mszy św. przewodniczył biskup tarnowski ks. bp Stanisław Salaterski. Niech Boże Błogosławieństwo i opieka naszych Świętych Patronów stale towarzyszą pracy i wysiłkowi flisaków, ich rodzinom oraz turystom. Szczęść Boże!

Pielgrzymka Kraków - Wawel - 29.04.2014

W dniu 29.04.2014r. delegacja naszej Parafii udała się z pielgrzymką do Katedry Wawelskiej do grobu św. Stanisława BM w pierwszym dniu Nowenny przed Jego Uroczystością

Niedziela Palmowa - Droga Krzyżowa na Sromowskiej Górze

W Niedzielę Palmową 14.04.2014 r. jak co roku rozpoczynając wspomnienie męki i śmierci naszego Pana Jezusa Wielkiego Tygodnia, zebraliśmy się na miejscu szczególnym Naszej Parafii - Sromowskiej Kalwarii by przejść nią rodzinnie - dziękuje Wam za liczny udział i świadectwo wiary.

Rekolekcje Wielkopostne 30.03 - 02.04.2014 Sromowce Wyżne

W dniach 30.03 - 02.04.2014 r. w naszej Parafii odbyły się Rekolekcje Wielkopostne, które poprowadził ks. Józef Litwa pracujący w Parafii NMP Matki Kościoła w Krakowie - Białym Prądniku.

Strona 7 z 15‹ poprzednie | ... 5 6 7 8 9 ... | następne ›